Тимчасовий захист Чехія

Для реєстрації громадян України, які прибувають до Чеської Республіки через збройний конфлікт в Україні, створено Регіональні центри допомоги Україні (KACPU).
Регіональні центри надають доступ до таких послуг:

  • реєстрація громадян України в Поліції у справах іноземців реєстрація уряду України в органах поліції;
  • оформлення спеціальної довгострокової візи , візи зі спеціальними вимогами;
  • допомога у вирішенні наступного перебування в Чехії допомога у вирішенні збільшення наступного виду трансферу в Чехії.

Заяву про видачу особливої довгострокової візи потрібно подавати у відділенні Міністерства внутрішніх справ і тільки особисто.
Заяви отримані іншим шляхом ніж особисте подання будуть відправлені назад відправнику.

До заяви необхідно пред'явити:
  1. Заповнену Форму. Форма для заповнення вручну доступна тут (pdf, 235 kB). Форма для заповнення електронно доступна тут (pdf, 5 MB).
  2. Паспорт громадянина для виїзду за кордон, якщо він у вас є і він дійсний.
  3. Вашу фотографію у форматі 45 х 35 мм.

Заповнену форму з усіма додатками потрібно надіслати поштою на адресу одного з відділень Міністерства Внутрішніх Справ ЧР (не до Контактного допоміжного центру). Відділення Міністерства Внутрішніх Справ ЧР на даний момент перевантажені, тому просимо не відвідувати їх особисто.

Поширені запитання:

Українець, який прибув до Чехії по біометричному паспорту, не може легально працювати в Чехії. Як він може отримати дозвіл на роботу?

Особа прибуває на робоче місце ОАМП МВС у визначені спеціальні години та подає заяву на спеціальну довгострокову візу. Потім необхідно домовитися з роботодавцем і отримати дозвіл на роботу в Бюро праці.

Чи мають Українці що приїжджають подавати заяву про надання притулку?
У цій ситуації вступ до процедури надання притулку не є оптимальним рішенням. Швидше та ефективніше оформити спеціальну довгострокову візу, яку можливо отримати, а крім того, можна подати заяву на дозвіл на роботу та працювати одразу.

Чи мають українці, які їдуть до Чеської Республіки на прикордонних переходах, підтверджувати, що вони вакциновані проти covid-19 чи пройти ПЛР чи тест на антиген?
У разі в’їзду до Чеської Республіки епідеміологічні заходи для громадян України були скасовані захисним заходом від 24 лютого 2022 року.

Чи є у вас дійсний дозвіл на проживання в Чеській Республіці, який неможливо продовжити​ і термін дії якого закінчиться через короткий час?
Якщо ваш дозвіл на проживання (шенгенська віза / сезонна віза / спеціальна робоча віза) закінчується менш ніж за 14 днів і ви не можете повернутися в Україну через конфлікт, вам необхідно прийти в офіс MV OAMP.
У зв'язку з триваючим конфліктом є можливість подати заяву на отримання специфічного типу довгострокової візи. Якщо у вас є дозвіл на працевлаштування, ви можете продовжувати працювати. В іншому випадку вам необхідно отримати дозвіл на працевлаштування.

Я приїхав/ла на територію Чеської Республіки та маю до кого звернутися за допомогою (сім’я, знайомі, маю житло та харчування, отпримане від волонтерів та некомерційних організацій), чи потрібно мені робити ще якісь кроки?
Ви можете перебувати на території Чеської Республіки без візи максимально 90 днів. Якщо ви зупинились у знайомих, вам необхідно зареєструватись в Поліції Чеської Республіки. В інших випадках вас зареєструє орендодавець. Якщо ви захочете залучитись до буденного життя та почати працювати, ви можете подати заявку на отримання спеціального типу довгострокової візи, яку видають відділення Міністерства внутрішніх справ Департаменту з питань притулку та міграційної політики (MV OAMP). Після цього ви зможете знайти роботу та подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування в Центру зайнятості. (Úřad práce).

Я приїхав до Чеської Республіки вперше та не маю тут знайомих, не маю житла та мені потрібна допомога. Що мені робити?
У всіх областях було відкрито Обласні центри допомоги для України. В центрі можете реєструватися, подати заяву на спеціальну довгострокову візу. Вам також буде надано подальшу допопогу, в тому числі і проживання. Якщо вам потрібна додаткова інформація, зателефонуйте на інформаційну лінію +420 974 801 802. Вони нададуть вам загальну інформацію. Ви можете приїхати до Реєстраційного гуманітарного центру Вишні Лготи (Vyšní Lhoty), адреса: Вишні Лготи 234, 739 51 (Vyšní Lhoty), де вам нададуть подальшу допомогу.

Чи обов'язково потрібно мати медичну страховку?
Так. Для перебування в Чехії, необхідно мати медичну страховку. Якщо ви працевлаштовані, згідно з законом ви маєте державне медичне страхування. Якщо ви в Чехії непрацевлаштовані, ви повинні мати власну медичну страховку.
Якщо ви отримаєте спеціальну довгострокову візу ( чеські «Specialální dlouhodobé vízum» , ви автоматично отримаєте державне медичне страхування VZP.
Більш детальну інформацію щодо медичного страхування та надання медичних послуг можна знайти на сайті МОЗ.
©2016 Eurocash Agency
Графік роботи офісу
  • Пн-Пт: з 10:00-18:00
  • Сб-Нд: вихідний
  • Email: info@eurocashagency.com
  • Конт. телефон: (073)-33-25-000