Страхування від СOVID-19
для роботи в країнах ЄС

З метою стабілізації епідемічної ситуації уряди держав встановлюють обмеження, що стосуються перетину кордону. Кому потрібне страхування від коронавірусу? Поговоримо нижче.
Розглянемо два варіанти.

Перший – іноземець в’їжджає на територію України. До обов’язкового переліку документів для перетину кордону додалася страхівка від COVID. Іноземцям треба мати страховий поліс, який покриє витрати на лікування коронавірусу. Видати такий поліс може страхова компанія, яка зареєстрована в Україні, або іноземна страхова компанія, що має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України.

Страхування має діяти на строк перебування в Україні.

Якщо в іноземця не буде відповідного полісу, то йому відмовлять у перетині державного кордону України.

Зауважимо, що обов’язковою є 14-денна обсервація для іноземців та громадян по прибутті в Україну. Замість самоізоляції можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19.

Другий. Українець виїжджає за кордон. В такому випадку треба дивитися на карантинні обмеження конкретної країни – чи відкритий кордон для українців, чи треба мати страхівку від ковіду і чи є вимога по самоізоляції.

Консульська служба України рекомендує всім подорожуючим переконатися, що умови страхового полісу покривають випадки інфікування COVID-19.