Нові правила отримання візи в Польщу

З 1 грудня 2020 року на тих, хто подаватиметься на польську візу, чекають певні нововведення.
По-перше, змінилася сама візова анкета. В її новому варіанті з'явився 1 додатковий пункт (№34).

У ньому заявникам, які відкриватимуть візу з метою поїхати на роботу до Польщі, треба буде чітко вказати реквізити виданого їм “освядчення”, воєводського “зезволення” або, якщо йдеться про сезонну візу, довідки про вписання до реєстру заяв у справі сезонної роботи. Тож уважно слідкуйте, щоб завантажити та заповнити новий варіант візової анкети!

По-друге, збільшився термін, упродовж якого можна подавати документи на національну польську візу. Якщо раніше це можна було робити не швидше, ніж за 3 місяці до закінчення дії попередньої виданої візи, то з 1 грудня на нову візу вже можна подаватися за 6 місяців до закінчення діючої.

По-третє, змінився термін протягом якого можна подати апеляцію на відмову у видачі візи. Раніше було 7 днів, тепер же це час подвоїли до 14 днів.

По-четверте, змінами до Закону про іноземців, які набрали чинності з 1 грудня, прописано, що термін відкриття візи від моменту подання документів не повинен перевищувати 15 днів. Лише в особливо складних випадках допускається до 60 днів.

➡️Також, змінився перелік страхових компаній, поліси яких відповідатимуть новим вимогам і визнаватимуться при подачі документів на польську візу (тепер їх 5):

СК „ЕКТА”
ПрАТ СК „ПЗУ Україна”/ PAT SK PZU Ukraina
ПрАТ СК „Універсальна”/PAT SK „Universalna”

АТ СК АРКС/ AT SK „ARKS”ПрАТ СК „Євроінс Україна”/PAT SK „Evroins Ukraina”

ТДВ СК „Гардіан”/TDV SK „Hardian”

Якщо Ви вже подали документи до візового центру, але ще не отримали візу, до Вас можуть зателефонувати та попросити замінити страхування, якщо компанії немає у переліку, що наведений вище, відповідно прийдеться перезаповнити анкету.