Робота в Бельгії

за тимчасовим захистом

  • Що таке тимчасовий захист?
  • Процедура отримання тимчасового захисту
  • Соціальна допомога
  • Де знайти житло?
  • Робота

Що таке тимчасовий захист?


Це виняткова процедура, встановлена ​​європейською директивою: Директива Ради 2001/55/EC від 20 липня 2001 року про стандарти для надання тимчасового захисту у випадку масового припливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами. Ця директива була перенесена в бельгійське законодавство.
Для здійснення тимчасового захисту потрібне рішення Ради Європейського Союзу.
Набувши чинності рішенням від 4 березня 2022 року, Рада Європейського Союзу визнала існування в Союзі масового припливу переміщених осіб, які були змушені покинути Україну через збройний конфлікт. У цьому рішенні також визначаються особи, на яких поширюється тимчасовий захист.

На кого поширюється рішення про тимчасовий захист?
Громадяни України та члени їх сімей, основне місце проживання яких перебувало в Україні до 24 лютого 2022 року.
Особи без громадянства та громадяни третіх країн, крім України, та члени їх сімей, які користувалися міжнародним захистом або еквівалентним національним захистом в Україні, основне місце проживання яких було в Україні до 24 лютого 2022 року.

Куди звернутися за тимчасовим захистом?
У реєстраційний центр за адресою:

Адреса реєстраційного центру:
40 Place Victor Horta, 1060 Bruxelles.

О котрій годині?
О 8:30 ранку

Процедура отримання тимчасового захисту


1.Реєстрація
  • Ідентифікаційні дані
  • Біометричні дані (відбитки пальців)
  • Копія наявних у вас документів, які підтверджують вашу належність до однієї з вищезазначених категорій

2.Довідка про тимчасову охорону
За умови виконання умов для надання тимчасового захисту видається довідка.
Потім ви повинні надати сертифікат у муніципалітет, де ви проживаєте.

Муніципалітет надасть власнику свідоцтва дозвіл на проживання, який видається громадянам третіх країн, яким дозволено тимчасове перебування більше ніж на 3 місяці (карта «Тимчасовий A»).

3.Картка А
Картка А дійсна 1 рік з дати видачі тимчасового захисту (тобто з 04.03.2022 по 04.03.2024).
Термін дії може бути продовжений двічі на 6 місяців, якщо Рада Європейського Союзу не вирішить припинити тимчасовий захист тимчасового захисту до цієї дати.

Соціальна допомога


Будь-яка особа, яка легально проживає на території Бельгії, може звернутися по допомогу до центру CPAS. Якщо ви отримали статус тимчасового захисту, то ви теж підпадаєте під цю категорію. У кожному бельгійському муніципалітеті є свій центр CPAS, тож знайти такий центр ви зможете поблизу.


Компетентним CPAS є муніципалітет, де особа, яка отримує тимчасовий захист, зареєстрована в реєстрі іноземців. Якщо ви звернулися до неналежного центру CPAS, він перешле ваш запит до іншого центру CPAS. Вам про це повідомлять, а також скажуть, куди саме звертатися. Це не означає, що такий центр CPAS не бажає вам допомогти.

Де знайти житло?


Влада рекомендує вам залишатися з родиною, друзями чи знайомими за можливості. Проте різні органи та організації взаємодіють між собою, щоб забезпечити житлом українців, які не мають де зупинитися.


Багато бельгійських муніципалітетів також пропонують кризовий притулок. Fedasil скоординують і допоможуть знайти житло. У деяких випадках Fedasil може надати вам термінове проживання в Брюсселі на одну або дві ночі.


Червоний Хрест(https://www.croix-rouge.be/ukraine/) також допомагає владі приймати українців і направляти їх, надаючи їм інформацію, прохолодні напої, закуски та невідкладну медичну допомогу.


Якщо окрема квартира, то вона коштує від 700 до 1100 євро за місяць. Все залежить від району, площі, стану помешкання. Велика родина може орендувати трикімнатну чи чотирикімнатну квартиру за 1200 – 1500 євро на місяць. Комунальні послуги дорожчі, ніж в Україні. На додаток, цього року значно підняли ціни на електроенергію. Але комунальні послуги частково входять в орендну плату. Наприклад, такі квартири можна глянути на сайті https://housinganywhere.com/ .

Робота


Особи, яким дозволено перебування в якості осіб під тимчасовим захистом, мають право працювати за умови наявності у них дозволу на проживання (картка А, зазначена вище або додаток 15 до видачі картки А).

Наша компанія радо надає допомогу з
· працевлаштуванням;
· житлом;
· оформленням потрібних документів.