ОБСЕРВАЦІЯ VS САМОІЗОЛЯЦІЯ

У квітні Уряд України пом’якшив карантинні обмеження, та дозволив громадянам замінити обов’язкову обсервацію на самоізоляцію.
Чим відрізнятиметься обсервація від самоізоляції?

При обсервації людина перебуватиме у лікарні чи іншій установі, яка визначена місцевою владою як обсерватор. При самоізоляції людина сама визначає, де планує перебувати протягом 14 днів.

Що для цього необхідно зробити?

1. При перетині кордону чи КПВВ людина погоджується на самоізоляцію.
2. Необхідно скачати та зареєструватися в мобільному електронному сервісі “Дій вдома”.
3. Слідувати інструкціям з мобільного додатку та дотримуватися правил самоізоляції.
Якщо ви не хочете або не маєте можливості встановити мобільний додаток "Дій вдома" - вас доставлять до місця обов’язкової обсервації.

Хто може використовувати самоізоляцію в “Дії”?

  • Люди, які в’їжджають з-за кордону до України.
  • Люди, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму і м. Севастополя через КПВВ.

Хто потрапить до обсервації?

Ті люди, які двічі порушили умови самоізоляції - обов'язково підлягають обсервації, у визначених місцевою владою місцях.

В Польщі ж змінилися правила проходження карантину:

  • тривалість відбування карантину, пов'язаного з епідемією COVID-19 з 14 днів скорочена до 10.
  • крім цього, особам, які будуть на карантині, більше не будуть робити тести на коронавірус. У МОЗ Польщі вирішили, що при відсутності симптомів захворювання після 10 днів карантину такі тести не є необхідними.
  • з 14 до 10 днів буде скорочена і тривалість ізоляції осіб, які здали позитивний тест на COVID-19. Якщо у них не буде температури або респіраторних ознак наявності захворювання, то здавати тест в кінці ізоляції теж не знадобиться.